قنوت سپیده دم
پایگاه اختصاصی سید محمد عبداللهی 
قالب وبلاگ
سایت های مفید
پیوندهای مفید

چند سطردر باره نماز از کتاب ارزشمند عطش که سرگذشت آیت الله سید علی قاضی طباطبایی هست براتون  می نویسم. امیدوارم که مورد استفاده باشه.

سایه طوبی و دلجویی حور و لب حوض

به هوای سر کوی تو برفت از یادم

می گوید:

فقر و بی پولی و اولاد زیاد همواره به من فشار می آورد اما هنگامی که سر نماز می ایستم خداوند تبارک و تعالی لذت عبودیت را به قسمی به بنده می فهماند که قریب به یک ساعت نمازم طول می کشد و پس از نماز فکر می کنم این لذت عبودیت در نشئه بعدی آیا نصیبمان می شود یا نه؟؟

آری اهل حقیقت حرف دلشون اینه:

خدایا !چه دل های سرگشته و قلب های بی تاب که شیفته و دیوانه ی تو شد و چه عقل ها که معرفت تو را گرد آورد و راه به جایی نبرد.

مگر این دل ها جز به یاد تو آرام می شوند و مگر این جاهای بی قرار جز لحظه ی دیدار تو  آرام و قرار می گیرند؟(مناجات العارفین)

و باز همو گوید:

گاهی طلبکار به در منزل می آید و در خانه چیزی نیست بدهم. از هرطرفی در فشارم. ولی در نماز به برکت خود خدا مثل این که نه زن دارم و نه بچه و نه قرضی مشغول نماز که می شوم آهنگ افلاک را می شنوم.از خدا خواسته ام این سماع را ار من بردارد!

و چه زیباست درک لذت نماز!

آنجا که می گوید:

 دو سه روز است در این فکرم که اگر در بهشت نگذارند ما نماز بخوانیم چه بکنیم.

( الله اکبر)

***********

[ جمعه ۱۳ امرداد ۱۳۸٥ ] [ ٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ سید محمد عبداللهی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

از دست و زبان که برآید-کزعهده شکرش به درآید-بنده همان به که زتقصیر خویش-عذر به درگاه خدای آورد-ور نه سزاوار خداوندیش کس نتواند که به جای آورد. ******************************* مطالب صفحات ویژه را دریابید.این مطالب برای پژوهشگران و علاقه مندان به معارف عمیق اسلامی ایجاد شده است. آماده پاسخگویی سوالات دوستان هستیم شماره تلگرام09218305249
موضوعات وبلاگ
بایگانی مطالب
امکانات وب

a