قنوت سپیده دم
پایگاه اختصاصی سید محمد عبداللهی 
قالب وبلاگ
سایت های مفید
پیوندهای مفید

ونگاهي كوتاه به يك پرسش

 

ن1:بعضي ها با قيافه حق به جانبكه حكايت از توجهشون به معنويت مي كنه،

( و البته اين بعضي ها هم خودشون دو جورند، برخيشون واقعا دنبال فهميدن و درك حقيقتند ، و مي خوان عاقلانه هستي آفرين رو به پرستن. و گروهي ديگه با يه سري توهمات و خوش خيالي ها مي خوان خودشون رو راحت كنن و از زير بار مسووليتي كه مبداء هستي به عنوان يه موجود عاقل داراي كمال و با اختيار روي شونه شون گذاشته با طرح سوالات و بعد هم پاسخ هاي مغالطه اي ، راحت در برن.)

مي پرسند، مگه خدا به نماز خوندن ما نيازي داره؟ اون كه خالق همه ي هستيه از نماز ما چه سودي مي بره؟!!

بله منم قبول دارم، خدا هم، خالق همه چيز و همه كسه و هم همه چي داره، و به تعبير اهل معرفت ،كمال مطلق و غني مطلقه، و اين رو هم مي پذيرم كه او به نماز ما هيچ احتياجي نداره، و نماز نخوندن ما هم زياني بهش نمي زنه.

 

ولي واقعا ايا اين گزاره درسته كه هر كس چيزي از ما مي خواد انجام بديم به خاطر اينه كه به كار ما و عمل ما نياز داره؟! اگه يه استاد از ما مي خواد كه در همه حال از مطالعه و تحقيق غافل نشيم واقعا از مطالعه و درس خوندنمون مي خواد چيزي گيرش بياد!

 

آيا اگه همه انديشمندان دنيا خونه هاشون رو رو به خورشيد مي سازن معنيش اينه كه خورشيد بهشون نياز داره ! و از اين كار آدما خوشحال ميشه و روز به روز فربه تر و چاق و چله تر ! ويا بر عكس اگه در گوشه و كنار دنيا آدمايي اهميتش رو درك نكردن و پشت به اون اقدام به ساختمان كردن، قهر مي كنه و غصه مي خوره و كوچيك ميشه!

 

ن2: بردگي با ذلت رو خيلي از ما ها تو زندگي هاي روز مره مون داريم! فكر كن تا پيداش كني.

چرا از بندگي با عزت فرار مي كنيم؟!

 

ن3: هيچ جاي متون دست اول ديني مون نيومده كه نماز بخونيم، هرجا سخني از نماز به ميون اومده سخن از اقامه و برگزاري و بر پاي داشتنه.

حالا فكر مي كني با اين قلقلك زبون كار داري يا يه چيز ديگه مي خواي؟

 

ن4: اقم الصلوه لذكري (سوره طه- آيه 14)

نماز يه گفتار و رفتار و حالت عاشقانه ست

و كدامين عاشق راستين از بودن با معشوق خويش لذت نمي بره!

و ميان عاشق و معشوق رمزي ست (البته) چه داند آن كه اشتر مي چراند

ن5: نسبت من و تو با هستي بخش چيه؟

يه تعريف درست خيلي از پرسشامون رو جواب ميده

 

[ جمعه ٤ فروردین ۱۳۸٥ ] [ ۱:٢٤ ‎ق.ظ ] [ سید محمد عبداللهی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

از دست و زبان که برآید-کزعهده شکرش به درآید-بنده همان به که زتقصیر خویش-عذر به درگاه خدای آورد-ور نه سزاوار خداوندیش کس نتواند که به جای آورد. ******************************* مطالب صفحات ویژه را دریابید.این مطالب برای پژوهشگران و علاقه مندان به معارف عمیق اسلامی ایجاد شده است. آماده پاسخگویی سوالات دوستان هستیم شماره تلگرام09218305249
موضوعات وبلاگ
بایگانی مطالب
امکانات وب

a