قنوت سپیده دم
پایگاه اختصاصی سید محمد عبداللهی 
قالب وبلاگ
سایت های مفید
پیوندهای مفید

    

 سوال مسابقه :

 ریشه های کم توجهی یا بی توجهی به نماز چیه؟

و راهکارتون؟

 

 

معلومه که ما نمی خواهیم یه جواب از پیش تعیین شده بدیم

این بار قصد داریم یه مسابقه بر گزار کنیم ... پس پاسخ از شما و جایزه از ما

به نام نامی امام هشتم به ۸ پاسخ برتر جایزه داده میشه

نوع جوایز هم کتب و نرم افزارهای فرهنگی مرتبط با نمازه

مهلت ارسال پاسخها تا ۲۲ بهمن ماه است و نتایج مسابقه در تاریخ ۲ /۱۲/۸۵ مصادف با

ولادت باسعادت امام محمد باقر(ع) اعلام می گردد.

بر ما منت گذاشته و آدرس پست الکترونیکی خود و یا هر آدرس دیگه ای که صلاح می‌دونید

رو در قسمت یادداشت ها درج کنید تا در صورت برنده شدن باخبرتان سازیم .

آدرس الکترونیکی ما روهم که می دونید. تو وبلاگ هست خودتون پیداش کنید

این هم آدرس الکترونیکی دوم:  safiresobh2000@gmail.com

 

 تلفن فاکس:۳۶۸۶۹۹۹

با تشکر: گروه فرهنگی گلبانگ سحر

******

تاثیردعاو نماز بر افزابش طول عمر

 

در سالهای نخستین که این حقیر نگارنده سطور(دکتر ملک محمدی) ،تحصیل طب را در تهرانآغاز کرده بودم ، در برخورد با استاد بزرگ پاتولوژی ایران ، جناب آقای ” دکتر کمالالدین آرمین ” همواره این سوال در ذهنم نقش می بست که چه نیروی عظیم و خارق العادهای وجود دارد که سبب می شود این مرد در اوج کهولت مقتدرانه بر کرسی تحقیق و پژوهش وتدریس همچنان تکیه بزند و در آستانه هشتمین دهه عمر خود اینچنین شاداب و دل زندهباقی بماند !

 

تا این روزی سرکلاس استاد این راز بر ما دانشجویان او آشکار شد . بدین سان که ، استاد هنگامی که مشغول تدریس اسلاید های پیچیده و متنوع علمی مربوطبه تشخیص های پاتولوژی بود ، ناگهان به اسلایدی رسید که به کلی با همه چیزهایی کهدر دانشکده پزشکی دیده بودیم فرق داشت !؟!

بر روی آن اسلاید تنها تنها یم بیت از حافظ شیراز نگاشته شده بودکه:

 

تکیه بر تقوی و دانش در طریقت کافریست

 

راهرو گر صد هنر دارد ” توکل ” بایدش

 

آن گاه استاد مدتی درباره توکل سخن گفت و به ما آموخت که والاترینو بالاترین قدرت پزشک برای تشخیص و درمان بیماریها تنها توکل به باریتعالی است

 ودیگر هیچ .

ایمان متعالی و توکل بدون قید و شرط را یکبار دیگر من در ملاقاتبا پیر تاریخ ایران و پدر تاریخ کرمان ، استاد باستانی پاریزی دیدم . مرد جاودانهای که هنوز حتی در دوران کهولت ، استوار و با عظمتی شگرف و ستودنی و بی آلایشی و بیریایی بی نهایت خود ، زندگیش را وقف ایران عزیز نموده است . مشاهده بزرگانی چونآرمین و باستانی پاریزی و .... و توجه به این نکته ظریف که بسیاری از مراجع تقلیدبزرگ و مشایخ عرفا که ایمان و ذکر خدا در جزء جزء زندگیشان جاریست ، عمرهای طولانیو پر برکت می کنند ، آشکار کننده این مطلب است که میان ” ذکر خدا ” و فزونی طول عمررابطه تنگاتنگی وجود دارد.

 

توجیه علمی این موضوع نیز با توجه به فواید پزشکی مختلف نماز ، کهما در این مجموعه مقالات تنها به فرازهای کوچکی از آن اشاره کرده ایم ، روشن می شود .

 

در این مورد حتی برخی از نویسندگان علت طولانی شدن بی سابقه عمر ،حضرت صاحب الزمان (عج ) را برای قرنها ، تسلط همه جانبه و کامل ایشان بر مسایل جسمیو روانی بشر ؟به حساب می آورند .

 

و حضرت قائم (عج ) همان بزرگ مردی است که والاترین حد نماز را بهجای می آورد ، نمازی که پیوسته سزاوار ستایش و سلام ابدی است :

 

السلام علیک حین تقوم ، السلام علیک حین تقعد ، السلام علیک حین تقراء ،السلام علیک حین تصلی ، السلام علیک حین تقنت ، السلام علیم حین ترکع و تسجد ،السلام علیک حین تحلل و تکبر السلام علیک حین تحمد و تسغفر ، السلام علیک حین تصبحو تمسی ، السلام علیک فی اللیل اذا یغشی و النهار اذا تجلی

[ یکشنبه ۱٥ بهمن ۱۳۸٥ ] [ ۱:٥٠ ‎ب.ظ ] [ سید محمد عبداللهی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

از دست و زبان که برآید-کزعهده شکرش به درآید-بنده همان به که زتقصیر خویش-عذر به درگاه خدای آورد-ور نه سزاوار خداوندیش کس نتواند که به جای آورد. ******************************* مطالب صفحات ویژه را دریابید.این مطالب برای پژوهشگران و علاقه مندان به معارف عمیق اسلامی ایجاد شده است. آماده پاسخگویی سوالات دوستان هستیم شماره تلگرام09218305249
بایگانی مطالب
امکانات وب
مشاهده کامل آمار
a